Jak dobře vybrat?

fitting-center-master-banner

Pokud mladí golfisté hrají s holemi, které přesně odpovídají jejich fyzickým dispozicím, rychle se naučí perfektní golfový švih, který jim vydrží již na celý život.

Vybrat správnou délku shaftu a váhu hlavy hole spolu s pružností shaftu nebo velikostí gripu - to je část umění, část alchymie a část zkušeností.

Přitom tyto parametry jsou klíčem k pevným základům hry.

Přesný výběr správných holí u U.S. Kids Golf proto není založen na věku dítěte či juniora, ale na jeho výšce.

Vyvinuli jsme postupně několik řad tak, aby pokrývaly každou úroveň herního umu a dovedností, např. pro začínající golfisty Yard Club, pro mírně až středně pokročilé je optimální řada Ultralight, zatímco pro velmi dobré a vynikající hráče je připraveno vybavení Tour Series.

Jak začít s výběrem těch optimálních holí?

Nejprve si stáhněte náš Fitting Guide 

  

YARD CLUB

Magento-Fitting-Center-Buckets-YC

Podle renomovaného časopisu Golf Digest nejlepší hole pro začínající golfisty.

Jsou to superlehké hole navržené pro ten správný start každého mladého golfisty.

Zvětšené aluminiové hlavy poskytují větší úderovou plochu, která pomáhá lépe dostat míček do vzduchu.

A jelikož je správný úchop tou nejdůležitější částí hry, Yard Club dostanete se speciálním tréninkovým gripem pro co nejsnadnější nastavení a fixování správného úchopu hole.

Design vychází vstříc všem začátečníkům, kteří chtějí od počátku trénovat se super holí. Yard Club lze používat jak na zahradě nebo v parku, tak na drivingu při trénování základů golfu.

K dispozici je 9 velikostí od 39" (99 cm) do 63" (160+cm) výšky hráče.

Změřte svého golfistu obutého v botách, ve kterých hraje, pak klikněte na odpovídající barevnou ikonku pod tímto textem (palce, resp. cm) a můžete nakupovat.

Použít můžete i náš Fitting Guide, který si můžete stáhnout.

Fiting-Guide-YC3692 Fiting-Guide-YC3999 Fiting-Guide-YC42107 Fiting-Guide-YC45114 Fiting-Guide-YC48122 Fiting-Guide-YC51130 Fiting-Guide-YC54137 Fiting-Guide-YC57145 Fiting-Guide-YC60152 Fiting-Guide-YC63160

 


ULTRALIGHT

Magento-Fitting-Center-Buckets-UL

Jako nejlepší golfové hole pro středně pokročilé mladé hráče byly časopisem Golf Digest vybrány hole UltraLight.

Začínajícím golfistům bude hra s Ultralight vyhovovat nejlépe,  protože každá hůl je navržena a vyrobena tak, aby hráč dosáhl maximální rychlosti hlavy hole i při nižší rychlosti vlastního švihu.

Jsou tedy určeny hráčům, kteří začínají či se s golfem už trochu seznámili, ale potřebují lehčí hole podporující vyšší rychlost švihu.

Mnohem lépe se také učí základním golfovým dovednostem, jako je putting, chipping a pitching.

Jsou také k dispozici v 9 velikostech od 39" do 63", tj. od necelého jednoho metru do zhruba 170 cm.

Při měření správné výšky musí být hráč obutý.

Pak klikněte na ikonu s příslušnou výškou (v palcích, resp. cm) a vyberte si z nejširší řady holí, která je pro děti či juniory k dispozici.

Odstupy velikostí jsou 3" (tedy 7- 8 cm), což odpovídá průměrnému růstu dítěte za jeden rok.

U vysloveně rekreačních hráčů může být zcela akceptovatelné měnit vybavení méně často, avšak nezapomínejme, že délka želez mezi jednotlivými velikostmi se liší o 3,5 cm a délka dřev dokonce o 5 cm.

Např. mezi lichými či sudými velikostmi je tedy rozdíl už 7, resp. 10 cm. 

Určit správnou velikost pomáhá také náš Fitting Guide, který si můžete stáhnout

Zkušenosti ukázaly, že hra s příliš krátkými nebo příliš dlouhými holemi může podstatně narušit dobře vybudovanou geometrii i mechaniku švihu a slibné výsledky mladého hráče zmařit natolik, že zcela  ztratí chuť do hry!

Proto před několika lety přidala U.S. Kids Golf ke stávajícím pěti velikostem další čtyři, které zaplnily tehdy příliš velké "mezery" mezi tehdy dostupnými velikostmi.

Pokud si váš hráč vypracoval dostatečně vysokou rychlost švihu (např. 125 cm vysoký golfista přes 54mph), pak neváhejte sáhnout k Tour Serii, která zkušeným hráčům přinese delší a přesnější hru. 

Fiting-Guide-UL3999 Fiting-Guide-UL42107 Fiting-Guide-UL45114 Fiting-Guide-UL48122 Fiting-Guide-UL51130 Fiting-Guide-UL54137 Fiting-Guide-UL57145 Fiting-Guide-UL60152 Fiting-Guide-UL63
160

 


 TOUR SERIES TS3

Magento-Fitting-Center-Buckets-TS

Pro středně a velmi pokročilé hráče přináší Tour Series technologii, kterou od svého vybavení zapálení golfisté očekávají.

Přitom je zachována základní filozofie "fittingu" U.S. Kids Golf.

Není náhoda, že třetí generaci Tour Series, TS3 vybral Golf Digest za nejlepší hole pro přechod od juniorských k dospělým holím.

Řada TS3 je navržena a konstruována pro zkušenější a herně vyspělejší hráče účastnící se i soutěží a kteří si již vybudovali nadprůměrnou rychlost švihu. Tour Series je tak přirozenou spojnicí, které připravuje hráče na parametry dospělých holí.

K dispozici je pět velikostí, od 51" do 63" (tj. od 130 do více než 160 cm). Změřte hráčku či hráče obuté v jejich botách a pak klikněte na odpovídající ikonu, kde uvidíte, jaké vybavení je k dispozici.

TS51_cat130 TS54_cat137 TS57_cat145 TS60_cat152 TS63_cat160 TS66_cat167+

 


A co píší o golfových holích U.S. Kids Golf odborníci?

Golf Digest: Best Junior Golf Clubs

Recenze respektovaného časopisu Golf Digest označuje Yard Club, UltraLight a nové TS3 za nejlepší golfové hole ve své kategorii.

Více (v původním znění) »

2018 USKids TS3 Clubs

Známý server The Junior Golfer specializovaný na dětské a juniorské golfové vybavení testoval 3.generaci Tour Series.

Velmi podrobný popis, včetně humorné historky o testování holí robotem (Rory Vs. the robot ).

Závěr?

Pokud máte doma potomka, který se vejde do rozmezí fittingové tabulky U.S. Kids Gold a uvažuje o hraní turnajů nebo je již dokonce hraje, měl by vážně uvažovat o vybavení TS3.

Je to ta nejlepší kvalita ve své cenové kategorii. Více (v původním znění) »