Kdo je Dan van Horn?

Posláním společnosti U.S. Kids Golf je pomáhat po všech stránkách dětem, aby je co nejvíce bavilo učit se hru na celý život, kterou golf je.

Neméně důležité je podporovat vztahy v rodině, na které se pak vzpomíná dlouhá léta.

Naše historie

Společnost U.S. Kids Golf byla založena v lednu 1997 v podstatě jako řešení problému, na který narazil zakladatel společnosti, Dan Van Horn, když jeho děti začaly s prvními golfovými krůčky.

A který tak důvěrně zná mnoho z nás.

Jeho děti ve věku 3 a 6 let byly na počátku plné elánu a nadšení z golfu, ale jejich zájem rychle opadl.

"Nebylo to pro ně dost zábavné," vzpomíná na tu dobu Van Horn. "Zdálo se, že ztrácejí zájem už po 15 minutách. Tenkrát jsem nevěděl, že zkrácené dospělé a juniorské hole jsou pro ně tak těžké. A to mělo nejen špatný vliv na švih mých dětí, ale také na jejich zájem hrát."

To byl důvod, proč Dan Van Horn začal vyvíjet speciální dětské hole Ultralight Kidsclub, které byly o 25% lehčí než dospělé a než většina juniorských holí. A založil společnost U.S. Kids Golf.

Od té doby jak rodiče, tak golfoví profesionální trenéři v USA i po celém světě vidí neuvěřitelný rozdíl. Hole Ultralight a Performance Light výrazně usnadnily dětem budování lehkého přirozeného švihu a podporují jejich herní entuziazmus.

 
Hole Ultralight a Performance Light mění způsob učení golfu u dětí a přinášejí lepší zábavu a pocit ze hry. Jakmile je Váš potomek dostane do rukou, pochopíte proč.

Důležité je nejen vybavení, ale také unikátní systém turnajů, do kterého se zapojily místní kluby po celém světě. A dokonce částečně i u nás. Vznikla tak obrovská příležitost pro hráče od 3 let soutěžit s vrstevníky doslova z celého světa. A rostou noví šampióni, noví Tigerové.

Zhruba o deset let později vyšla společnost vstříc požadavkům špičkových mladých hráčů, pro které již byly speciálně odlehčené hole s vysoce flexibilními šafty příliš lehké a příliš pružné. Přitom "zkrácené" dospělé hole byly naopak příliš tuhé a těžké. USKG vyvinula speciální řadu holí Tour Series učenou především pro velmi pokročilé mladé golfisty. Stala se tak první společností na světě, která nabízí tři různé konstrukce holí odpovídající různé výkonnosti mladého hráče. 

Kromě samotného špičkového golfového vybavení přinesla společnost U.S. Kids Golf dětem uzpůsobené normování jamek Family Course, motivační systém výuky golfu Personal Tee Program a hlavně - první celosvětovou sérii golfových turnajů pro děti od 3 let až po juniory.
  

Tour_CZvenice_openUS_Kids_Golf_European_Championshipworld_championshipworld_teen_champ